Творчі здібності у дітей

Творчі здібності у дітей дошкільного віку

Творчі здібності – це здатність дивуватися й пізнавати, вміння знаходити рішення в нестандартних ситуаціях,це спрямованість на відкриття нового й здатність глибокого усвідомлення свого досвіду.

Основні показники творчих здібностей: швидкість і гнучкість думки, оригінальність, допитливість, точність і сміливість.

Швидкість думки – кількість ідей, яка виникає за одиницю часу.

Гнучкість думки – здатність швидко й без внутрішніх зусиль переключатися з однієї ідеї на іншу: бачити, інформацію, отриману в одному контексті, можна використати і в іншому.

Оригінальність – здатність до генерації ідей, які відрізняються від загальноприйнятих: до парадоксальних, несподіваних рішень.

Допитливість – здатність дивуватися,відкритість та інтерес до всього нового.

Сміливість – здатність приймати рішення в ситуаціях невизначеності, не боятися своїх рішень і доводити їх до кінця, ризикуючи особистим успіхом та репутацією.