Інформація для батьків

Шановні батьки!

Ця інформація для вас!

– Співайте разом зі своєю дитиною вдома колискові, забавлянки, пісні-небелиці тощо.

– Слухайте разом із дитиною музику в живому виконанні, аудіо записі.

– Музикуйте з дитиною на музичних інструментах – справжніх, іграшкових чи виготовлених власноруч.

– Імітуйте голоси персонажів під час читання з дитиною казок.

– Влаштовуйте вдома імпровізовані танцювальні виступи.

– Готуйте разом із дитиною музичні номери, виступи-сюрпризи до родинних свят.

– Грайтеся з дитиною в музичні ігри.

– Поєднуйте діяльність дитини в побуті з творчістю.

– Підтримуйте розмову з дитиною, коли вона ділиться своїми музично-естетичними враженнями.

– Поповнюйте домашню музичну фонотеку музичними казками, дитячими піснями, мюзиклами тощо.

Цікаві поради для батьків

1. Музика супроводжує людину все життя.

2. Вона безпосередньо діючи на почуття дитини формує її моральне обличчя. Музика діє часом сильніше, ніж умовляння та настанови.

3. Власним інтересом до музики ви захопите свою дитину, надасте найпергі в життя приклади уваги та любові.

4. Грайтеся з дітьми в концерти, нехай дитина придумає для вас пісеньку для зайчика, колобочка. Як рухається лисичка, ведмедик.

5. Якщо у вас є змога. Купіть для дитини музичні іграшки – інструменти: музичні молоточки, бубни, рояльчики тощо.

6. Музичні іграшки допоможуть дитині зрозуміти,  звідки і як саме народжуються звуки і створять передумови до формування морального обличчя дитини.

Радимо Вам:

1. Створити в сім’ї атмосферу поваги до музики.

2. Хвилини спілкування з музикою повинні відводитися дітям, як радість, як нагорода.                                             

3. І радісною працею для самих батьків повинен бути той час, який вони віддаватимуть цим заняттям.

4. Запитайте в дитини чи сподобалась тобі ця пісенька, весела вона, чи сумна?

Ваш домашній оркестр

Включення в заняття з музики, в домашнє дозвілля гру на дитячих музичних інструментах завжди є окрасою музичного навчання. Додавання до голосу фортепіано або дитячого голосу звуків незвичайної висоти і яскравості привертає дошкільнят до творчої роботи на занятті. Для ігор і розваг з дітьми 4-6 років звичайно використовуються музичні інструменти, які не мають чітко вираженої звуковисотності, тому їх прийнято називати шумовими. До їх числа відносяться барабан, бубон,дзвіночки, трикутник, брязкальця, сопілка, маракас, румба і так далі. Кожен з цих інструментів зазвичай присутній в арсеналі музичного працівника, та й придбати їх для дома не вимагає великих витрат.

У придбанні найпростіших шумових музикальних інструментів є свої хитрощі. Дайте відповідь, наприклад, давно ви заходили у відділ, де продаютьсярибальські приналежності? Ви дивуєтеся, а даремно, бо саме там продаються чудові речімаленькі оловяні бубонці, які так зручно зєднати по дватри, повісивши їх на звичайні скріпки. І ось у вас вже є чудовий музичний інструмент, що володіє надзвичайним дзвінким голоском. Разом з дітьми ви можете виготовити такий музичний інструмент, як кастаньєти. Для цього потрібно взяти два великих гудзика, через «ніжку» кожного протягнути резинку і завязати на вузол так, щоб вийшла петелька, яку можна було б надіти на перший і третій палець руки. Гудзики і звичайну резинку завжди можна знайти в маминій скриньці . З контейнерів зпід «кіндерсюрпризу» можна зробити музичний інструмент – «Шуршунчик», наповнивши його різноманітними наповнювачами (горох, крупа, камінчики, монетки). Дуже легко виготовляється такий музичний інструмент, як «Вітерець». За допомогою цього інструмента можна зображати появу невидимого героя або слухати музику вітру. Зробити його дуже просто. У пляшці зпід шампуня робиться вісім отворів з обох сторін, три посередині. Через бічні отвори простягаються нитки, до них привязуються трубочки від металофона. Інструмент тримається на пальці за кільце, яке кріпиться нагорі. З бомажняної коробки зпід торта можна виготовити барабан . До речі, малюкові вистукувати свій ритмічний малюнок на барабані не лише приємно, а й корисно: удари в барабан підсвідомо покращують серцебиття дитини.

Важливо ознайомити дітей з назвою інструмента і способом гри на ньому. Для цього, показуючи той чи інший інструмент, треба продемонструвати, як на ньому грати. Скажімо, на барабані грають, вдаряючи по його поверхні паличками або долонями, на брязкальцях і дзвіночках струшуючи їх . Крім того, в дітях слід з самого початку виховувати культуру користування інструментом: з ним слід поводитися дбайливо, брати, грати на ньому і класти на стіл або прибирати в спеціальну коробку акуратно. Дорослий, показуючи музичні інструменти, демонструє їх голоса. Потім дітям можна запропонувати із заплющеними очима на слух визначити, який з інструментів зараз прозвучав. До кожного окремого музичного твору ведеться індивідуальний добір музичних інструментів.

© Заклад дошкільної освіти № 12 "Золота Рибка" м. Ковеля